Bahar İle Beraber Müjdemiz de Geldi

Merhaba Sevgili Komşularımız;

Evimizi yeniden işyerinden daha önemli bir alan haline getirebiliriz. Hepimiz evimizden ticaret yapabiliriz. Tüm aile fertleri de ekonomiye katılabilir. Bu ticaret ve ekonominin adı, aile birliği, birlikte düşünmekte ortak noktamız.

Biz de, kültür ve sanat üretim yeri sadece üretilmekle kalmayıp, bunların paylaşıldığı ve yaşandığı yer olduğunu söylüyoruz.

Evin içindekiler ve komşular kollektif bir şekilde çevre kültürünün inşasına katılıyor. Üsküdar Mahallesi Projesi’nde, Üsküdar Evleri’nin şimdiden yerleri belli. Konakların cephe boyaları, iç boya ve renklerini o konaklarda yaşayacak olanların fikirleriyle geliştireceğiz.

Bugün Sakız Sokak’ta oturan malikler, yeni konaklarda hangi konakta oturacağını bugünden öğrenebilir, o konakta ki dairesinin proje aşaması ile başlayan sürecinde anahtarını teslim alana kadar, tüm aşamalarında bizlerle birlikte olabilecektir.

Konağın sakinlerinin yarısı, bugünden başlayan mahalle kültürü ve komşuluk ilişkilerini kurabilecektir. Evine taşındığında son iki yılda tanıştığı komşuları ile olan dostlukları ilerlemiş olacak. Birlikte organize edilecek etkinliklerle komşuluk ve aile bağlarını daha kuvvetli hale getireceğiz.

Günümüzde, güzeli tarife götüren yolumuz objektif kriterlerden geçmektedir. Ortak menfaatimiz 113000M2 arsa üzerinde hissedar olmamızdır. İstanbulun ilk mahallesini, konut ve ticaret olarak tarif eden projemiz, sadece proje aşamasına kadar üzerinde 2.5 yıl çalışılan, gelecekte ki örnek mahallenin oluşturulmasını hedeflemiştir.

Bizi başkalarından ayıran bir kültürün ve yaşam alanlarının tanziminde kendi geçmişimize bakarak, gelişen teknolojiyi en iyi şekilde kullanmak, birlikte yıllardır yaşadığımız komşularımızla, arsası olan 20-30 yıldır üzerine evini yapmak isteyen tanıdıklarımızla komşu olmayı, birlikte yeni İstanbulda yaşamayı arzuluyoruz.

Sizlere birileri birçok vaatte bulunuyorlar, sizi çay sohbetleri ile ikna etmeye çalışıyorlar. Bazen menfaatlerinizin onlarla anlaşmaz iseniz zarar göreceğinizi iddia ediyorlar, imar haklarınızın azalacağı ile kapalı bir şekilde tehdit ediyorlar.

Sizlerle en son buluşmamızın üzerinden 4 ay gibi uzun bir süre geçti. Sizleri sık sık mesajlarımızla bilgilendirmek isterdik. Üsküdar Belediyesince gerçekleştirilen, Boğaz geri görünüm silüet alanında ki arsalarımızın kesinleşen imar durumunu alabilmekti bekleyişimizin nedeni.

Geçen sürede, gerek belediye başkanımız Hilmi Türkmen ile gerekse Şehircilik Bakanımız Mehmet Özhaseki ile Üsküdar Mahallesi projesini ve kentsel dönüşüm şartlarını görüştük. Yatay mimaride mahallenin oluştuğu ve Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız dahil olmak üzere ortak kanaat ve kesin kararları olan, geleneksel mimari de ada bazında çalışılan kentsel dönüşümlerin desteklendiğini gördük.

Sonuçta sizi sözleşmeye davet etmenin zamanı geldi. Kotlar ile ilgili belediyemiz ve Şehircilik Bakanımızın bizim geliştirdiğimiz Üsküdar Mahallesi Projesi’nde kesin kanaatlerinin oluştuğunu gözlemledik.

Sizleri müjdeleyebiliriz. Yüz yüze sizinle arsa paylarınız karşılığında ne alacağınızı görüşmüştük. Haklarınızda hiçbir kayıp olmadan taahhütlerimizi gerçekleştirecek netlikte projemiz sonuçlandı. Bahar’ın gelmesi bize de projenin hayata geçme müjdesiyle birleşti. Yaz için memleketlerine gidecek arsa sahiplerimiz öncelikle Nisan’ın ilk haftasında sözleşmelerini yapabilirler.