Belediye Başkanı Hilmi Türkmen İle Toplantı Yapıldı

Merhaba Sevgili Üsküdar Mahallesi Konakları Hissedarları;

Sizlere yeni bir sabahta yeni bir müjde vermek istiyoruz. Dün akşam Üsküdar Belediye Başkanımız Hilmi Türkmen, Teknik Başkan yardımcımız Abdullah Ayaz ve belediye yöneticileri 1151 Ada 64 Parselin hissedarları ile, Kirazlıtepe Sosyal Yaşam Merkezinde buluştuk. Başkan bizim parselimizde Belediye’nin kentsel Dönüşüm kararlarını hissedarlar ile paylaştı. Özetleyecek olursak 4 ana başlıkta duyurusunu yaptı.

1-) 1151 Ada 64 Parsel, 100.707 Metrekare. Bu parsel bölünmeyecek ve tek bir proje yapılacak, Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığının ve Bahaş Holding’in geliştirdiği Üsküdar Mahallesi Konakları Projesinin gerçekleşmesini, hissedarların menfaatleri gereği destekliyoruz.

2-) Parseldeki 35.000 Metrekare terk alanlarındaki sağlık tesisi ve park alanları aynen korunacak. Buradaki hissedarların hakları, konut ve ticaret parsellerinde yer alan haklarından verilecektir. Tüm hissedarların en yüksek imar haklarını, projelerini onaylayarak verdik, hayırlı olsun.

3-) Bu parsel beklenen büyük İstanbul depreminde riskli zemindedir. Acilen tedbir almamız gerekiyor. Yapıları riskli olan binaları ihbar edenlerin belediye olarak deprem güvenliği tespitlerini yapıyoruz. Kentsel dönüşümü burada bir an önce hayata geçirmeniz sizlerinde hayatını deprem tehlikesinden koruyacaktır.

4-) Halk Bankası kamu kurumudur. Onun yatırımcı olması sebebiyle sizlerinde menfaatlerini garanti altına almak arzumuz. Biz belediye olarak da, TOKİ olarak da bu parselde başka bir kentsel dönüşüm çalışması yapmayacağız.

Belediye Başkanımızın, hissedarlarımızın huzurundaki kararları bizi yatırımcı olarak yüreklendirdi. Bir an önce sözleşmelerimizi yaparak, deprem tehdidi altındaki İstanbul’umuzda kentsel dönüşümü ve inşaatlarımızı başlatmak istiyoruz. Hepimize hayırlı olsun.

Sözleşmelerimiz devam ediyor. Sizi hak ve menfaatlerinizi görüşmek için çalışma ofisimizde ağırlamaktan onur duyacağız. Buyurun Üsküdar Mahallesi Konaklarını birlikte yapalım.

Halk GYO – Bahaş Holding – Reyhan İnşaat Müşaviri

Hamit Çalışır