Belediye Başkanı Sayın Hilmi Türkmen’in Mektubu

Sayın Üsküdar Mahallesi Konakları projesinin hissedarları;

Belediye başkanımız Sayın Hilmi Türkmen hepimizin evlerine mektup yolladı. Mektubunda bizim arsalarımızın imar durumunun 2016 yılı 26 Eylül’de kesinleştiğinin belgelerini ve silüet alanında bulunan 1151 Ada 63, 64 parselin 5 kat imara kavuştuğunu ve bunun kesin olduğunu beyan ediyor.

 

uskudar-belediye-baskani-hilmi-turkmen
Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen

 

Gönderilen bu mektubun aslında içeriğini iyi bir şekilde okuyup anlamamız gerekiyor. Mektup içerisinde aslında açıklanmak istenen, imarın şu an 5 kat olduğu ve açılan davaların neticesinde bu imarın yükselmeyip, düşeceğidir.

hilmi-turkmen-mektup
Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in gönderdiği mektup

 

Bir yıldır sizleri oyalayıp daha fazla imar alacağını söyleyenler oldu, hesaplarının çok daha iyi olduğunu söyleyenler oldu. Şimdi bu kişiler hesaplarının tutmadığını kabul ettikleri gibi, bizim hesaplarımızın yanlış olduğunu iddia etmek gibi bir gaflete de düşmüş durumdalar.

İçerisinde bulunduğumuz süreçte, kimseyi bekletmeden, sizlerin menfaatlerini gözeterek iş yaptık ve bunların hepsini de sözleşmemiz de bulundurduk. Gelebilecek olası bir imar artışında bile, eğer projenin çatıları kapanmamış ise alabileceğinizi sözleşmemiz de belirttik. Şu an da içerisinde bulunduğumuz durumda ise, bazılarının dediği gibi imar artışı olmayacağı bariz bir şekilde mektup içerisinde anlatılmış.

Peki buraya gelene kadar geçen süreçte size bekleyin diyenlerin, kaybettirdiklerini hiç düşündük mü? Cevabı kocaman bir “Hayır”.

Ekim ayından önce imzalar tamamlanmış ve inşaat ruhsatını almış olsaydık, bir kat fazla ruhsat almış olacaktık, ancak size bekleyin dediler. Geri görünüm bölgesi içerisinde bulunuyorken, geri görünüm silüet alanına dahil edildik, sizleri bekletirken birileri. Ancak biz yine menfaatleriniz gereği, iptal edilen o bir katın imarından doğan haklarınızı vereceğiz.

Biz size bekleyin değil, gelin imza atın ve menfaatlerinizi beraber koruyalım diyoruz. Eğer imar artışı gelirse, haklarınızı vereceğiz ve bu sözleşme ile kayıt altında diyoruz. Sizleri mutlu, huzurlu ve güvenli bir geleceğe davet ediyor ve sözleşme yapmaya bekliyoruz. Halk GYO ve Bahaş Holding İş ortaklığı ofisimize sizleri de bekliyoruz.