İbrahim Turan Bey’den Önemli Duyuru

Toprak sahipleri adına Rahmetli Hamdi Turan’ın oğlu İbrahim Turan Bey’den önemli duyuru;

Sayın komşularım ve arsa sattığımız hissedarlarım. Sizlere Üsküdar Mahallesi’nin internet sitesinden sevgi ve saygılarımı iletiyorum.

Biz babam Hamdi Turan’ın çocukları, sizlere sattığımız arsalar ile 30-40 yıllık bir ortaklık ve komşuluk oluşturduk. Uzun zaman imarsız kalan arazimiz imarlandı, biz bugün 326 hissedar olduk. Hepimiz birlikte hareket ederek, kısa zamanda yeni mahallemizde ki konak dairelerine taşınırız inşallah.

ibrahim-turan-imza

Birliğimizi bozmaz isek bir yerde birleşirsek bu gerçekleşir. Bizim hisseli arsaların üstünde ki bina ve işyerlerinin 3 senelik kira tutarı 31 milyon Türk Lirası, sadece bu kirayı ödeyecek gücün garantisi ancak Devlet garantisi olursa gerçekleşir.

Bizlere ve sizlere değişik teklifler yapılıyor. Hiçbir hissedarın mağdur olmasını istemeyiz. Burada yapılacak kentsel dönüşümü müteahhitler değil, Üsküdar Belediyesi ve Çevre Bakanlığı yapacaktır.

Bir yıldır belediye ve bakanlık ile müteahhitlerle yapılan çalışmalar sonuçlandı. Başkaları kafanızı karıştırmasın, sizin 100 Metrekare arsanıza 100 Metrekare net daire vermeyi taahhüt edenler doğru söylemiyor.

ibrahim-turan-imza-2

Biz çoğunluk olarak karar verdik; Bakanlığın ve Belediyenin kabul ettiği Üsküdar Mahallesi Konakları Projesinin gerçekleşmesi için hepimiz birlikte ortak olan menfaatlerimizi koruyabiliriz. Sözleşmelerimiz başlamıştır.

Birliğimiz ortak çıkarımızdır. Sizleri bu birliğe çağırmayı bir vicdan borcu ve hissedarlık ve komşuluk hakkı olduğuna inanıyorum. Daha fazla zaman kaybetmeyelim, birbirimizden ayrılmayalım, daha fazla imar verilirse onu da eşit paylaşalım, devletin gücü inşallah kişisel beklentilerimizi karşılar.

Garantisi devlet olan ve çoğunluğun tercihi ile sonuçlanacak bu kentsel dönüşüm
de kendinizi ve bu kadar senedir beklediğimiz çıkarlarınızı riske atarak, başkalarının çıkarları ve gerçek olmayan teklifleri ancak sizi heyecanlandırır.

osman-yilmaz-vekil-imza

Bundan sonra hepimizin ortak menfaati ile karşılıklı görüşelim, 0532 232 15 70 numaralı telefonumdan bana ulaşabilirsiniz. Üsküdar Mahallesi Konakları projesinin müşaviri Hamit Bey’in telefon numarası da 0532 363 3365, kendisini lütfen ortak çıkarımız için arayın ve aklınızda oluşan soruları sorunuz.

Ancak elinizi çabuk tutunuz lütfen, beklemeyelim. Beklemek bize hiçbir şey kazandırmaz, aynı eşit hakları beraber paylaşalım.

Allah cümlemizin yardımcısı olsun, sağlıcakla kalın.

İbrahim Turan