İmar İle İlgili Güncel Gelişmeler

Merhaba Üsküdar Mahallesinin Sevgili Hissedarları;

Öncelikli olarak Cuma günü yaşayacağımız Kurban Bayramınızı şimdiden tebrik eder, sevdiklerinizle beraber mutlu bir bayram geçirmenizi dilerim.

Son zamanda TV haberlerinde ve Gazetelerde Mehmet Akif Ersoy ve Kirazlıtepe ile ilgili haberleri görmüşsünüzdür. TOKİ ile ilgili olan bu haberlerin nedenini sizlere açıklayalım. Aşağıda TOKİ’nin teklif ve sözleşme taahhütnamesi vardır.

 

 

TOKİ; Kirazlıtepe’de projeyi geliştirdiği alanda teklif yaptı. Teklifin çarpıcı olan taraflarından bir tanesi ise arsa sahipleri ile ilgili olan kısımdı. TOKİ’nin yapmış olduğu teklife göre arsa sahiplerine kat karşılığı herhangi bir bağımsız bölüm verilmeyecek, arsa olan alanlar metrekaresi 3500₺’den istimlak edilecek ya da üzerine belirli bir miktar para verilerek bağımsız bölüm sahibi olacaklar.

Bizim projemizde ise nasıl oluyor bir bakalım;

Öncelikli olarak her 100 metrekare arsanız için 118 metrekare brüt daire alıyorsunuz. Bu dairelerin fiyatları ise şu an öngörülen fiyatı ile 2.500.000₺ (İki Milyon Beş yüz Bin Türk Lirası). Üsküdar Mahallesi, geleneksel mimarimizde ki Üsküdar Konakları ve Üsküdar sıra evlerinin mahalle olarak hayata geçirilmesini amaçlıyor. Akıllı ve A Plus inşaatlar olarak yapılacak konakların her imar adasında ayrı ayrı sosyal tesisleri olacak, 2000 Metrekare ile 712 Metrekare arasında park ve bahçeleri olan bir projedir.

Arsa sahipleri olan hissedarlar tercih ederlerse istimlak metrekarelerini 3500₺’dan alacak. Bizim projemizde konak dairelerinin 118 Metrekare brütünden yaklaşık Metrekare fiyatı 6000$/M2 bir dairenin minimum değeri 2.500.000₺ (İki Milyon Beş yüz Bin Türk Lirası) civarında olacak ki bu sizin menfaatinizedir. 100 Metrekare arsa üzerinden TOKİ’nin istimlak fiyatı ise 350.000₺(Üç yüz Elli Bin Türk Lirası)’dır.

Bu Metrekare ve değerlendirmeleri ile ilgili sizi Kentsel dönüşüm ofisimizde bir bayram kahvesi içmeye davet ediyoruz, sizi 4 Ağustos (Bayramın 4. Günü) ve sonraki günlerde bekliyoruz.

 

Halk GYO ve Bahaş Reyhan Ortak Girişimi Müşaviri

Hamit Çalışır