Projemiz Avan Proje Onayı

Sayın Üsküdar Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi Hissedarları;

Uzun zamandır beklediğiniz, üzerinde bütün imkanlarımızı kullandığımız ve size kat karşılığı sözleşmelerde taahhüt ettiğimiz şartları oluşturan projelerimizin ilk etabı tasdik edildi, bizler sözümüzü tuttuğumuz için sevinçliyiz.

Ülkemizin içinde bulunduğu bu ekonomik şartlar, kamu ve özel sektörde birçok firmayı taahhütlerini zamanında yerine getiremez ve planlanan projelerin büyük çoğunluğunu durdurmak zorunda bıraktı.

uskudar-mahallesi-avan-proje-onay

Yatırımcılarımız Halk GYO ve Bahaş Holding ile Reyhan İnşaat‘ın yatırımları devam ederken, sizlere verdikleri söz ve taahhütlerin bir an önce hayata geçmesi için çalıştıklarını ve sizlere saygı ve selamlarını ilettiklerini bilmenizi isterim.

Birçok hissedar bu sözleşmelerde yatırımcıların ve biz müşavir firma hakkında tereddüt oluşturacak bilgilendirme ve algılardan etkilendiğini fark ettik. Sadece şunu söylemek istiyoruz aslında, sizlerin fikirlerinin oluşması adına belediye ile 9 aydır hesaplar ve imar haklarının kazanımını temin etmeye çalışıyoruz.

Sözümüzde durduğumuzun iki ispatı var. Birincisi; Bir Milyarı geçen maliyeti olacak bu projenin yatırımcılarının bunu yapacak ekonomik gücünün ve iradesinin olduğunu gördük. İkincisi; Bu kentsel dönüşümü gerçekleştirecek Üsküdar belediyesinin ve Başkanı Sn. Hilmi Türkmen’in, arsa sahipleri lehine bu projenin arkasında durduğunu ve ihtiyacımız olan imar hakkımızı bu projeyi tasdik ederek ispat ettiler. İkisine de teşekkür ederiz.

Sözün özü olarak şunu diyebiliriz; Sizlere sözleşmede sözünü verdiğimiz hesapların tutması, inşaat maliyetlerinin garanti altına alınması ve artık başlangıç tarihini sözleşmeye koyabilmek için çok çalıştık ve projemizin onaya verdiğimiz ilk etabı belediye tarafından onaylanmıştır.

Sözleşmelerimiz yeniden başladı, beklediğimiz şartlar oluştu, kentsel dönüşümü başlatmak için en kısa zamanda sizleri bekliyoruz. Sözleşmelerimize artık başlama süresinide koyabiliyoruz, zira önümüzü görebiliyoruz. Taahhütlerimizin, proje hesaplarıyla beraber olabileceği ispat edilmiştir, hayırlı olsun.

Halk GYO, Bahaş Holding, Reyhan İnşaat Müşaviri
Hamit Çalışır