Projemiz, Bakanlık Onayını Aldı

Sayın Üsküdar Mahallesi Projesi Hissedarları.

Sizlere daha önce, Üsküdar Belediyesi tarafından projemizin ilk etabının avan projesinin onaylandığını duyurmuştuk (ilgili duyuruya http://bit.ly/2LBYpju adresinden ulaşabilirsiniz).

Eklerimizde bilginize arzettiğimiz, Belediyece tasdik edilen projelerimizi, 05/12/2018 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığına teslim etmemize rağmen 01/07/2019 tarihinde onaylanmıştır. 7 aylık bir süreyi bu yüzden bekledik.

Bakanlığın onayladığı projelerimizin brüt arsa alanı 11400M2, kazandığımız toplam inşaat alanı 36655M2’dir. Yani sizin 100M2 brüt arsanıza, sizin payınıza düşen toplan inşaat alanı 160M2. Bu miktarın yaklaşık 124M2’si sizin satılabilir alanınız. Kısacası; kat karşılığı sözleşmede sizlere taahhüt ettiğimiz 100M2 arsa için en az 75M2 bağımsız bölüm alanı üzerinde haklarınız, Bakanlık nezdinde uygun görülmüştür.

Geçen üç buçuk yıl içinde 5 büyük seçim geçirdik. Bu zaman içinde Çevre Bakanlığı, imar yönetmeliği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi imar yönetmeliğinde kazanılan imar haklarında kısıtlamalar uygulamaya konuldu. Tüm bu olumsuzluklara rağmen; Halk GYO ve Bahaş Holding olarak sözleşmelerde vermiş olduğumuz sözlerin hepsini tuttuk. Çelik gibi finansman gücümüzle, bir an önce sözleşmelerimizi yapıp, inşaatlarımıza başlamak istiyoruz.

Belediye başkanımız Sn. Hilmi Türkmen bey’e tüm yardımlarından ve desteklerinden dolayı hepimizin adına kendine teşekkür ediyoruz.

100000M2’lik 5 ayrı imar adasında yürüttüğümüz proje çalışmalarımız, değişen imar şartları nedeniyle 3 kez yeniden yapılması bizim zamanımızı aldı. En son ticari alan olarak yaptığımız ticaret + konut projelerimizde, Bosna bulvarı cephesi komple ticaret imar alanı oldu.

Ticari alan projelerimizi 8 ayrı fonksiyonlu plaza ve ticaret alanları olarak yeniden oluşturuyoruz. Sizlerle kazanılan haklarınızı tasdik edilecek yeni projeler üzerinden paylaşacağız.

Önümüzde 4 yıllık bir seçimsiz dönem var. İnşallah bu zaman içinde inşaatlarımızı bitirir ve sizleri yeni konforlu konak dairelerinizde ağırlarız.

Kat karşılığı sözleşmelerimizi hızlandırmak istiyoruz. Sizleri ziyaret edeceğiz. Ofisimize, projedeki yerlerinizi görmeniz için bekliyoruz.

Bugün yine aynı heyecan ile, Üsküdar Belediyesi’nin onayladığı projemizin ilk etabı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından, plan tadilatına gerek olmaksızın onaylanmıştır.

Projemizin sözleşmeleri devam etmektedir.

Halk GYO – Bahaş Holding – Reyhan İnşaat Müşaviri

Hamit Çalışır