Sayın Hilmi Türkmen Bey’in Sizlere Mesajları

Sevgili Üsküdar Mahallesi Konakları Projesinin hissedarları;

1151 Ada 64 Parsel üzerinde en çok arsası bulunan, Sivaslı, Giresunlu, Trabzonlu, Rizeli ve Erzincanlı hemşerilerimizden oluşan bir heyet ile Üsküdar Belediye Başkanımız Sayın Hilmi Türkmen Bey’i 18/01/2018 tarihinde makamında ziyaret ettik.

Sayın Hilmi Türkmen Bey’in sizlere iletmemizi istediği çok önemli müjdelerini sırası ile sizinle paylaşmak istedik.

 

  1. 1151 Ada 64 Parselde Kamu kurumu olan TOKİ olmayacak. Halk GYO kamu kurumudur, müteahhit olduğuna göre Devlet garantisi altında bu kentsel dönüşümü gecikmeden tamamlayabiliriz. Yeter ki arsa sahipleri kararını bir an önce versin, bu şartlar altında depremi beklemeye gerek yoktur.
  2. 260 Hissedarın bulunduğu 100 Dönümden büyük arsamızın içinde ticaret imarlı, konut imarlı, sağlık tesis alanı imarlı, dini tesis imarlı alanlar var. Bir bütün olarak ifraz edilmeden bütünü üzerinden kentsel dönüşüm haklarını garanti etmişiz. İşi bilmeyenlerin çıkardığı dedikodulara inanmayın, arsayı bölemeyiz.
  3. Belediye olarak çocuklarımızın eğitim ve gelişimine özel önem veriyoruz. Üsküdar Mahallesi Konakları Projesinde ki yapılacak sosyal tesislerde belediyemiz ile ortak Çocuk Üniversitesi projesini gerçekleştireceğiz.
  4. Konut alanında emsal yoktur. Bizimde tespitlerimizde mevzuata uygun projeyi getirdiğinizde onaylayacağız. Sizin teklifiniz gayet iyi 100M2 arsaya kesin taahhüt ettiğiniz en az 75M2 daire netinin, brütü 100M2’yi geçer, bu daireler A Plus olarak yapılırsa değerlerine değer katar. Bu tüm bina ve arsa sahiplerini tatmin ediyor. Proje önemli, buradan bu çıkmaz diyenlerin oyalamalarına hemşerilerimiz aldırmasın. Bizim 2,5 kat imarı 6 kata çıkarmamız tamamen verdiğimiz sözde durmak içindir. Zor kazandığımız bu imkanları iyi değerlendirsinler.

 

Sevgili hissedarlar, kat karşılığı sözleşmelerimiz devam ediyor. Proje alanında ki arsa sahiplerimiz 20 – 30 yıldır mağdur durumda. Onlarında haklarını düşünelim bir an önce sözleşmelerimizi tamamlayalım.

Halk GYO – Bahaş Holding – Reyhan İnşaat Müşaviri

Hamit Çalışır