Üsküdar Mahallesinde Sokak Ve Çocuklarımız

Üsküdar Mahallesinde sokaklar yayalaştırılıyor. Çocuklarımız güven içerisinde sokağa inebilecek, sokakta oynayabilecek, komşularımızın çocuklarıyla arkadaşlıklar ve dostluklar kuracaklar.

Müstakil evlerin ve konakların arasındaki yollar, sokaklar ( eski Üsküdar Mahallesindeki gibi) çocukların toplumsal ortama katılımını sağlayan oyun alanları olarak özel bir değere sahiptir.

Konakların saçaklarının ve cumbalarının sağladığı gölge ise insanları güneşten ve yağmurdan koruduğu gibi, cumbalar hanımların sokakta oynayan çocuklarını gözlemlemelerine de imkan verir.

cocuk-oyun

Çocukları mahallenin girişine kadar servis araçları getireceğinden, mahallede çocuklar çantalarıyla eve gelmeden sokaktaki arkadaşlarını görebilecek. Her türlü güvenliği mahalle yönetimi tarafından temin edilen parklar, bahçeler, caddeler, konutlarda yaşamanın zevki ve huzuru başka olacaktır.

cocuk-kutuphane

Mahallenin çocukları, bazen bakkalda, fırında, camide, mescitte, kütüphanede, parkta bir arada olacaklar. Cep telefonları, tablet, bilgisayar gibi bizim geleceğimiz olan çocuklarımızın beyinlerini yıkayan, hayal ürünü, sanal dünyalardan uzak tutmuş olacağız.

cocuk-oyun-2

Mahallede ki yönetim; sosyal tesisleri, mescidi, camiyi, okul öncesi kreş ve yuva dahil eğitim ve öğretim kurumlarını, parkı yönetir olması da aynı zamanda mahallenin teşkilatlanması anlamına gelir. Mahallenin güvenliğini de gece ve gündüz bekçileri ile devamlı kontrol altına almış oluyoruz.